Virtasalmen Viljatuote

10.02.2021
Virtasalmen Viljatuote

Tahtsin täna rääkida, miks mulle väga meeldib bränd Virtasalmen Viljatuote, mida toome ise maale.

Soomes asuv ettevõte on spetsialiseerunud gluteenivabade jahude ja gluteenivabade jahusegude tootmisele. Kõiki nende tootmisrajatisi kasutatakse eranditult gluteenivabade veskitoodete jaoks ja nad teevad regulaarselt laborikatseid, et olla kindlad, et on vältinud gluteeniga ristsaastumist (ka mulle saadavad nad neid laborikatsete tõendeid). 

Enamikel toodetel on gluteenivaba märgis, aga ka need, millel ei ole, on garantii, et tegu on gluteenivabade toodetega.

Nende veskis jahvatakse tatart ja riisi. Lisaks on tootevalikus ka gluteenivabad kaeratooted, GMO-vabad maisitooted, hirsitooted, linatooted ja psülliumipulber. Mina ei ole mujalt leidnud gv riisi ja linaseemneid, aga just nende valikust need sain :)

Nad on välja töötanud 8 erineva gluteenivaba jahusegu valiku, et küpsetada ilma raskusteta, nautides samas maitse ja tekstuuri osas samu tulemusi kui traditsioonilise nisujahu puhul. Ja miks on just hea selline jahusegu, on esiteks loodava toote lõpptulemus ehk tekstuur on parem kui on erinevaid jahusid ning tervisele on parem kui toit on mitmekülgne.

Kõik nende tooted on säilitusaineteta ja lisanditeta. Nad ei kasuta nisutärklist ja nende maisitooted on GMO-vabad.


Ei ole ime, et Virtasalmen Viljatuote on Soome üks tuntuim gluteenivaba bränd ja palavalt armastatud tsöliaatikute poolt! 

Kokkuvõte kui Sa ei viitsi tervet teksti lugeda...

Virtasalmen Viljatuote on: gluteenivaba - säilitusainetevaba - lisanditeta - nisutärkliseta -vegan - GMO-vaba - pähklivaba - sojavaba - piimavaba - laktoosivaba. On ju super?

 © Helka Tukiainen pilt