Selle e-poe sünnilugu

22.04.2020

Tere kõigile gluteenivabadele inimestele (ja ka teistele) :)

Mina alustasin selle e-poega, sest ma tundsin, et gluteenivaba valik Eesti kaubanduses oli kesine ning ülikallis (kes on nõus pastapaki eest maksma 6 eurot ja kes on nõus hommikusöögihelveste eest maksma 5 eurot??). Lisaks olin väsinud, et pean erinevaid tooteid erinevatest poodidest hankima.

Minu laps on olnud tänaseks gluteenivabal dieedil umbes pool aastat ( ta on 1a 3 kuud hetkel, aga tema toidulauast ja diagnoosist mõnes teises postituses pikemalt) ja ma ei saa öelda, et see on olnud kerge. 

On olnud palju väljakutseid, sest ta ei ole mitte ainult gluteenivaba vaid mitme muu piiranguga veel ja seega on olnud eriti raske leida talle sobivaid toiduaineid. Näiteks otsisin 100% tatrajahust makarone- enamus on segatud kas riisijahuga või sisaldavad mingeid lisaaineid, mis talle ei sobinud. See on ka põhjus, miks siin e-poes on ülitäpsed otsingusüsteemid- saab otsida toorainepõhiselt ning kategooriakaupa. Ma tean, et selliseid inimesi on palju, kes ei saa süüa kõike gluteenivaba vaid on veel piiranguid.

Lõpuks leidsin, et valik oli väga väike ning kokkuvõttes leidsin, et Eestisse oleks vaja e-poodi ( Tere kõik äärealade inimesed, kes tahaksid ka mitmekesist gluteenivaba söögilauda), sest Tallinnas elades ning linnale tiiru peale tehes leiab tõesti vast suure osa asjadest, mida võiksid tahta, aga näiteks saartel või kesk-eestis elades nii hästi ilmselt ei ole :) Ja veel see mugavus, et suur valik on ühest kohast leitav ja koduligidale tellitav.

Ilmselgelt proovisin leida parima koostisega tooteid, aga see on üsna keeruline. Paljude tootjate jaoks tähendab gluteenivaba võimalust toppida toit erinevaid lisaaineid ja muud "vahvat" kraami täis, et see oleks võimalikult võltsi maitsega ja ei meenutaks päris toitu... Mulle meeldib paar ütlemist- ära kunagi söö toitu, mida su vanaema ei tunneks ära toiduna ja ära kunagi osta toitu, millel on koostises toiduaineid, mida sa kokku lugeda ei suuda. Need on minumeelest väga head põhitõed. On aeg minna tagasi lihtsa ja puhta toidu juurde. Ma pingutan, et tuua teieni uusi kvaliteetsed tarnijad, kelle puhul ka need laused kehtivad. Usun siiralt, et mitte ainult lapsed ei peaks sööma võimalikult kvaliteetset toidu, vaid me kõik väärime seda ja mitte hingehinnaga.

Ma ei paku teile silmipimestavaid soodushindasid -40%, sest seda katet lihtsalt ei ole seal vahel sellist, et saaksin seda teha. Ma ei punnita hindasid kunstlikult üles, et saaksin teha vapustavaid kampaaniaid. Ma hinnastan tooted nii nagu ma ise oleksin nõus neid ostma. Ma teen seda missioonitundest- ma tahan aidata teisi emasid ja teisi inimesi, kes kõnnivad gluteenivaba rada koos meiega. Ma panen kohe tootele õiglase hinna. Mina arvan, et nii see peakski olema ja ma loodan, et teie ka nõustute.

Selle e-poe eesmärk on teha Teie elu lihtsamaks. Minu elu teeb see ka lihtsamaks- mu lapsel on lõpuks väga mitmekesine toidulaud ja ma ei pea enam sõitma mööda linna, et viiest erinevast poest talle igaks kuuks toiduaineid varuda.

Kui teie arust võiks siin e-poes midagi olla, mida siin veel ei ole, siis kirjutage mulle julgelt gluteenivabatoit@gmail.com. Kõikide muude tähelepanekute, murede ja rõõmudega kirjutage mulle ka :)

Murevaba elu ja maitsvat toitu teile kõigile!

Kersti