Miks siin e-poes nii palju asju beebidele on?

19.06.2020

Tere-tere,

Tahtsin natukene täpsustada, et miks siin e-poes nii palju tuube ja snäkke on ja tooteid, millest osad on looduslikult gluteenivabad. 

Põhjus on lihtne- ma alustasin selle e-poe tegemist enda murest. Ma otsisin sajast poest kokku tooteid, mida mu laps saaks süüa ja see oli jabur. Ma nägin, et selline mure on ka teistel. Täiskasvanutel on elu veidikene lihtsam- sa sööd midagi, mida ei peaks ja lepid tagajärgedega või siis sa tead täpselt, kus jookseb su taluvuspiir, aga lastega on see olukord umbes 100 x keerulisem. Sa ei tea, kas mingi toode tekitab mingeid tagajärgi, mida sa visuaalselt ei näe või siis laps ei väljenda.

Seega ainukene variant on võimalikult puhtalt süüa. See omakorda tähendab, et sa pead leidma mitte ainult gluteenivabasid asju vaid gluteenivaba märgistusega asju ning kui te olete näinud hea isuga väikest beebit, siis teate, et ta päev läbi sööb. Ta tahab pidevalt midagi uut, sest mitte ainult maailm ei taha avastamist, aga ka toidumaailm.

Minu lapse puhul ei olnud vaja ainult gluteenivabasid tooteid vaid oli veel umbes miljon kriteeriumit, millele tooted pidid vastama (st mida ei tohtinud sisaldada). Ma räägin minevikuvormis, sest täna saab ta süüa juba väga mitmekülgselt (siiski veel gluteenivabalt). Sellegipoolest- mina tean, mida tähendab diagnoos ja sellega leppimine. Ma tean, kuidas alguses tundub, et laps ei saa mitte midagi süüa ja süüa teha ei ole ka millestki. Ma tean neid kõiki raskuseid ja ma tahan, et teistel emadel oleks kergem. Ma tahan selle suure koorma nende õlgadelt ära võtta (ja ka enda).

Ma koondan siia e-poodi ainult gluteenivaba märgistusega asju ja looduslikult gluteenivabasid tooteid. Paljud neist on lastele suunatud, aga sobivad hästi vahepalaks ka täiskasvanutele.

Seega, olgem empaatilised ja toetagem teineteist sellel teekonnal :)

Kui sul on küsimusi gluteenivaba elu kohta beebiga, siis kirjuta mulle gluteenivabatoit@gmail.com. Pea meeles- Sa saad hakkama! :)

Kersti